Završilo upisivanje za narodne obveznice. Evo koliko ih je ljudi kupilo

Završilo upisivanje za narodne obveznice. Evo koliko ih je ljudi kupilo

Iz Vlade su za Dnevnik Nove TV potvrdili da je narodne obveznice upisalo više od 43 tisuće građana! Iznos je veći od milijardu i 300 milijuna eura.

Upis tzv. narodnih obveznica obavlja se u dva kruga – prvi je za građane i trajao je do 1. ožujka do 20 sati. Nakon toga je upis za građane zatvoren, a 3. ožujka će se otvoriti za institucionalne investitore i trajat će samo taj dan. Upis se obavljao u više od 500 poslovnica banaka koje su vodeći agenti izdanja – Erste&Steiermärkische banke, OTP banke, Privredne banke Zagreb, Raiffeisenbank Austria, Zagrebačke banke – i suaranžera izdanja, a to je Hrvatska poštanska banka. Uz to, dvije su banke (Erste i PBZ) omogućile upis obveznica i putem digitalnih kanala. Država je izdanjem obveznice prvotno planirala prikupiti milijardu eura, minimalni ulog za građane je 500 eura, minimalna kamatna stopa iznosi 3,25 posto godišnje, a dospijeće obveznice je 2025. godine.

Povezane vijesti

Dvojac s ivanečkog područja “oprao” preko milijun eura i oko 100 tisuća švicarskih franaka?!

Dvojac s ivanečkog područja “oprao” preko milijun eura i oko 100 tisuća švicarskih franaka?!

Policijski službenici Službe kriminalističke policije Policijske uprave varaždinske proveli su kriminalističko istraživanje nad dvojicom muškaraca starosti 73 i 38 godina, zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela pranja novca. Kako se…
Žena iz okolice Varaždina prevarena za više tisuća eura. U policiji su otkrili kako

Žena iz okolice Varaždina prevarena za više tisuća eura. U policiji su otkrili kako

Policijski službenici Policijske uprave varaždinske kontinuirano zaprimaju  prijave oštećenih osoba nekim od oblika internet prijevare. Tako je zaprimljena prijava ženske osobe da je prevarena pri trgovanju dionicama. Ona je tijekom…
Župan Stričak: Hvala Vladi i Fondu što je problem varaždinskog baliranog otpada postao prošlost

Župan Stričak: Hvala Vladi i Fondu što je problem varaždinskog baliranog otpada postao prošlost

Župan Varaždinske županije Anđelko Stričak danas je dao posebnu izjavu vezanu za odvoz posljednje bale otpada iz Brezja. Izjavu prenosimo u cjelosti: „Čestitam svima koji danas slave odlazak posljednje bale…