Na Aquacityju održan 1. Aquacity veterpolo kup
- NASLOVNASportVaraždin
- 15. srpnja 2025.
Gradonačelnik Grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj u nedjelju je prisustvovao 1. Aquacity vaterpolo kupu koji se ovog vikenda održao povodom obilježavanja 20 godina vaterpola u Varaždinu.
Vaterpolo klub Garestin organizirao je ovaj turnir na varaždinskom Aquacityju za djecu do 15 godina starosti. Uz dvije ekipe VK Garestin natjecale su se dvije ekipe VK Aqua Zagreb i slovenski VK Calcit Kamnik.
Turnir je okupio brojne simpatizere vaterpola koji su uživali u ovom sportskom eventu.
„Zaista mi je drago što se upravo na Aquacityju održao ovaj turnir. Pojavila se nova ekipa u VK Garestin koja se ozbiljno primila posla i organizirali su fenomenalan turnir za djecu, imali smo i goste iz Slovenije i okupio se zaista lijepi broj ljudi koji su došli podržati natjecatelje. Organizatori imaju ambiciozne planove, uz licenciranog trenera, ozbiljno se krenulo raditi i imaju 30-ak djece koja treniraju vaterpolo. Grad Varaždin i naša Zajednica sportskih udruga sigurno će ih podržati, a sam današnji turnir je pokazao da imaju i odlične organizacijske sposobnosti. Sljedeće godine će sigurno podići ljestvicu još više.“ – rekao je gradonačelnik.
Dodao je kako lijepo vidjeti sve više Varaždinaca kako uživaju na Aquacityju: „Nakon puno godina propadanja, treba dosta ulaganja da Aquacityju vratimo sjaj, ali radimo na tome. Također idemo i u dogradnju naših Gradskih bazena, dogradit ćemo rekreativni dio tako da će drugi dio biti natjecateljski i nadam se da ćemo kroz naredno razdoblje upravo u Varaždinu iznjedriti prave sportaše iz vodenih sportova.“
Gradonačelnik je dodijelio medalje pobjedničkim ekipama:
1. VK Aqua 1
2. VK Aqua 2
3. VK Garestin
4. VK Calcit Kamnik
5. Peling
Najbolji igrač je Bor Škrlj VK Calcit Kamnik. Najbolji golman je Luka Stjepan Bičan VK Aqua.
Fair play ekipa je VK Calcit Kamnik.



Kodeks Portal novi medijski rival.