Muškarac osuđen jer je bacio jaje na zgradu HDZ-a

Muškarac osuđen jer je bacio jaje na zgradu HDZ-a

Boris B. (44) iz Zagreba proglašen je krivim na Općinskom prekršajnom sudu u Zagreba jer je tijekom prosvjeda u rujnu bacio jaje na zgradu HDZ-a.

Prema presudi, on je 10. rujna prošle godine oko 13.30 na Trgu žrtava fašizma tijekom održavanja prosvjeda naziva “Dajemo vam otkaz” kao sudionik prosvjeda narušavao javni red i mir.

“Došavši ispred središnjeg ureda stranke HDZ-a izvadio je jaje koje je bacio na vrata navedene zgrade pi čemu je isto udarilo u ulazna vrata i razbilo se dakle, na javnom mjestu – ulici, takvim ponašanjem remetio javni red i mir građana čime je počinio djelo prekršaja iz čl. 13. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, kažnjivo po istom članku istog Zakona”, stoji u obrazloženju presude.

Došao na biciklu, izvukao kutiju od Cedevite i iz nje jaje

Na suđenju je svjedočio interventni policajac Marko Š. koji je osiguravao prosvjed. On je, kako kaže, vidio muškarca  koji je odložio bicikl na nogostupu, došao do zaštitne ograde ispred ulaznih vrata središnjice HDZ-a

“Iz ruksaka je izvadio kutiju od Cedevite, iz iste nešto zagrabio i bacio na ulazna vrata i tada sam vidio da se radi o jednom jajetu koje se razbilo i razlilo po vratima, nakon čega se udaljio do bicikla”, svjedočio je policajac i dodao kako je prišao muškarcu i tražio ga osobnu koju je on bez problema dao. Nakon toga priveden je u policijsku postaju na daljnju obradu. 

Novčana kazna

Borisu B. je presuđeno u odsutnosti s obzirom na to da se nije javljao na pozive suda. Osuđen je na novčanu kaznu u iznosu 53 eura, a mora podmiriti i 40 eura troškova prekršajnog postupka, odlučila je sutkinja. Presuda je nepravomoćna i na nju se Boris može žaliti.

Povezane vijesti

Dubravka Novak: “Neopisiva je potreba HDZ – a da u svojim priopćenjima omalovažava”

Dubravka Novak: “Neopisiva je potreba HDZ – a da u svojim priopćenjima omalovažava”

Na priopćenje HDZ – a Varaždinske županije koje je uslijedilo nakon gostovanja vodećih ljudi SDP – a i Možemo na Varaždinskom placu, reagirala je saborska zastupnica MOŽEMO! Dubravka Novak. Evo…
HDZ: “Mi radimo i investiramo, a SDP i Nemožemo! izvode cirkus”

HDZ: “Mi radimo i investiramo, a SDP i Nemožemo! izvode cirkus”

Nakon što su zastupnici SDP – a i MOŽEMO!, na čelu s predsjednikom SDP – a Sinišom Hajdašem Dončićem, danas posjetili Varaždin i vrlo kritički govorili o ekonomskoj politici Vlade…
HDZ – SUS: “Gradska vlast u Varaždinu ponovno nije dala konkretne odgovore na brojna pitanja”

HDZ – SUS: “Gradska vlast u Varaždinu ponovno nije dala konkretne odgovore na brojna pitanja”

Vijećnici Kluba vijećnika HDZ-a i SUS-a na posljednjoj su sjednici Gradskog vijeća Grada Varaždina ponovno upozorili na niz nepravilnosti i problema u radu aktualne gradske vlasti, piše na početku priopćenja…