Srednja škola “Arboretum Opeka” domaćin 5. Agrofesta 

Srednja škola “Arboretum Opeka” domaćin 5. Agrofesta 

U organizaciji Srednje škole „Arboretum Opeka“ , u atriju Dvorca održava se „ Agrofest 2026“ – manifestacija koja po peti puta zaredom okuplja učenike, stručnjake, poljoprivrednike i sve zaljubljenike u prirodu.

Na sajmu sudjeluje veliki broj izlagača iz područja voćarstva, vinarstva, pčelarstva, povrtlarstva, cvjećarstva te uzgoja ukrasnog i aromatičnog bilja. Osim izlagača, Agrofest je okupio i veliki broj posjetitelja koji u prekrasnom ambijentu imaju prilike vidjeti i degustirati što sve nude naši domaći proizvođači.

Posebnost manifestacije  je izložba bonsai biljaka u organizaciji bonsai udruge “Sjeverozapad” koja djeluje na području sjeverozapadne Hrvatske.

Agrofest je posjetio te obišao izlagače i župan Varaždinske županije Anđelko Stričak u pratnji načelnika Općine Vinica dr.sc.Branimira Štimeca, predsjednice Općinskog vijeća i županijske vijećnice Melani Gavrić te ravnatelja Srednje škole “Arboretum Opeka” Dragana Brkića.

Ravnatelj škole Dragan Brkić istaknuo je značaj škole i događanja.

– Danas je ovdje nekih 30 izlagača, to su sve naši partneri koji su nas pratili tijekom uspostave Regionalnog centra. Na ovaj način, mi im neki način vraćamo dug jer se oni ovdje mogu predstaviti sa svojim proizvodima. Još kad nas posluže ovako vrijeme, onda je sve super. Naši učenici imaju u svojim programima teoretskog i praktičnog rada, međutim oni ne mogu zamisliti kako to izgleda u konkretnoj proizvodnji u realnom sektoru. Na ovaj način oni kad dođu vide da ljudi izlažu svoje proizvode i imaju priliku s njima porazgovarati što koriste, kakve tehnologije, koja su im iskustva – naznačio je ravnatelj Brkić.

Podršku Agrofestu dao je i  župan Varaždinske županije Anđelko Stričak koji se osvrnuo na uspostavu Regionalnog centra kompetentnosti.

– Prije nekih pet godina kada smo krenuli u uspostavu Regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi ovdje u Vinici, srednja škola imala je  oko 100 učenika, a danas ih ima 180. Da nismo tada krenuli sa uspostavom tog centra škola bi do danas najvjerojatnije bila ugašena. Varaždinska županija kroz osnivanje 16 centara izvrsnosti, 5 centara izvrsnosti u strukovnim zanimanjima, te dva centra kompetentnosti nastoji spojiti naše srednjoškolske ustanove s realnim sektorom i akademskom zajednicom. Smatram da u toj jednoj suradnji, zajedničkim promišljanjem možemo najviše doprinijeti daljnjem razvoju Varaždinske županije – rekao je župan Stričak dodajući kako broj zaštićenih poljoprivrednih proizvoda u Varaždinskoj županiji najbolje govori o tome koliku pažnju Županija posvećuje poljoprivredno-prehrambenoj proizvodnji i OPG-ovima. Stoga čestitam na još jednoj uspješnoj organizaciji Agrofesta – zaključio je župan Stričak.

FOTO:evarazdin.hr (Preuzeto sa službene stranice Varaždinske županije)

Povezane vijesti

Doplovili u Vukovar: Varaždinske branitelje dočekao i župan Stričak

Doplovili u Vukovar: Varaždinske branitelje dočekao i župan Stričak

Nakon prijeđenih gotovo 300 kilometara po Dravi i Dunavu, članovi Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora – Podružnice Varaždinske županije stigli su u Vukovar, gdje su ih u Maloj vijećnici…
Potpisan memorandum: Iskustva Varaždinske županije stižu u BiH za razvoj centara izvrsnosti

Potpisan memorandum: Iskustva Varaždinske županije stižu u BiH za razvoj centara izvrsnosti

U dvorani za sjednice Vlade Županije Posavske u Orašju, upriličeno je potpisivanje Memoranduma o suradnji između Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP i Europskog talent centra Hrvatska – Centri…
Vina Vlahović osvojila zlato na Decanteru, Varaždinska županija bogatija za 43 medalje

Vina Vlahović osvojila zlato na Decanteru, Varaždinska županija bogatija za 43 medalje

Jedinu zlatnu medalju za Varaždinsku županiju na ovogodišnjem Decanter World Wine Awards natjecanju osvojila su Vina Vlahović za Graševinu 2025., nagrađenu s visokih 95 bodova. Za Josipa Vlahovića, čija se…