Gradonačelnik Bosilj: “Dan žena treba biti svaki dan”

Gradonačelnik Bosilj: “Dan žena treba biti svaki dan”

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana žena, gradonačelnik Grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj, zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković i direktor gradske tvrtke Varkom Bruno Ister, zajedno sa zamjenikom načelnika Daliborom Božićem i predstavnicima Policijske uprave varaždinske, u srijedu su na Trgu bana Josipa Jelačića tradicionalno podijelili ruže ženama vozačicama.

Kao i svake godine, ovom zajedničkom akcijom Grada Varaždina i PU varaždinske daruje se žene sudionice u prometu, koje su i prema svim statističkim podacima bolji vozači od muškaraca i manje sudjeluju u prometnim nesrećama. Prilika je ovo da ih se nagradi malim znakom pažnje.

Gradonačelnik Neven Bosilj čestitao je svim ženama Međunarodni dan žena: „Ovom prilikom nagrađujemo vozačice za uzorno sudjelovanje u prometu jer svi znamo da su žene i prema službenim pokazateljima bolje, smirenije i odgovornije u prometu od nas muškaraca. To govorim i iz osobnog iskustva.“ Osvrnuo se i na status žena u ostalim životnim segmentima: „Nažalost, zadnja istraživanja pokazuju da žene u Hrvatskoj imaju 16 posto manje plaće od muškaraca. Mislim da je to osnovna stvar na kojoj kao društvo moramo poraditi i što moramo promijeniti. U državnoj upravi i javnim službama razlika je manja nego u privatnom sektoru, ali smatram da je danas nedopustivo da postoji ikakva razlika u materijalnim pravima između žena i muškaraca i volio bih da se puno više napravi po tom pitanju. Današnji dan je nova prilika da o tome podižemo svijest u javnosti i da aktivno radimo na tome da se takve i sve ostale nejednakosti promijene.“ – rekao je gradonačelnik. Poručio je kako Dan žena treba biti svaki dan jer žene svaki dan moraju osjetiti da ih se cijeni, uvažava, poštuje, da su ljepši spol, ali potpuno jednake i jednakopravne.

Gradonačelnik Neven Bosilj i zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković ovom su prilikom posjetili i štand Kluba poslovnih žena Varaždinske županije na Franjevačkom trgu te ih razveselili ružama. Cilj Kluba poslovnih žena je bolja međusobna podrška kao i isticanje mogućnosti žena iz Varaždinske županije koje nisu poduzetnice, a htjele bi to postati. Akcijom podjele jaglaca Varaždinkama na Međunarodni dan žena, obilježile su osnivanje svoje Udruge, a gradonačelnik i zamjenik istaknuli su podršku njihovim daljnjim aktivnostima. 

Povezane vijesti

Gradonačelnik Bosilj svečano otvorio XXI Europsko prvenstvo u mažoret sportu

Gradonačelnik Bosilj svečano otvorio XXI Europsko prvenstvo u mažoret sportu

Svečanim programom održanim u Areni Varaždin otvoreno je XXI. Europsko prvenstvo u mažoret sportu, koje će do nedjelje u Varaždinu okupiti više od 4600 natjecateljica i natjecatelja iz brojnih europskih…
Bosilj: U Brezju biramo investitore, Lukavečkome predviđam veliku političku karijeru

Bosilj: U Brezju biramo investitore, Lukavečkome predviđam veliku političku karijeru

Danas je na portalu evarzdin.hr gostovao gradonačelnik Varaždina Neven Bosilj koji je govorio o svemu što je obilježilo prvih šest mjeseci ove godine i najavio brojne velike projekte. Bosilj je…
PRIOPĆENJE Marković o izmjenama Zakona o lovstvu: “Nova pravednost po HDZ-u i DP-u – voziš po propisima i svejedno plaćaš štetu” 

PRIOPĆENJE Marković o izmjenama Zakona o lovstvu: “Nova pravednost po HDZ-u i DP-u – voziš po propisima i svejedno plaćaš štetu” 

Na današnjoj sjednici Hrvatskog sabora raspravljalo se o Prijedlogu zakona o izmjenama i dopunama Zakona o lovstvu u prvom čitanju. Tijekom rasprave ministru poljoprivrede, šumarstva i ribarstva Damiru Vlajčiću replicirao…