Tri inspektora napadnuta u zadnja 24 sata

Tri inspektora napadnuta u zadnja 24 sata

Državni inspektorat objavio je da su tri inspektora napadnuta u posljednja 24 sata.

“U četvrtak 16. veljače u Crikvenici, investitor je fizički napao i verbalno vrijeđao te uz to nasilno oduzeo službenu dokumentaciju građevinskom inspektoru koji je obavljao inspekcijski nadzor građevine koja se nezakonito gradi.

Sljedećeg dana, 17. veljače, u Samoboru, fizički i verbalno su napadnuta dva veterinarska inspektora pri čemu je jedan napadnut hladnim oružjem. Oba slučaja, i u Crikvenici i u Samoboru prijavljeni su Ministarstvu unutarnjih poslova.

Državni inspektorat najoštrije osuđuje svaki oblik nasilja. Apeliramo na sve subjekte nadzora kao i na širu javnost na osudu nasilja te profesionalni pristup, a kako bi inspektori Državnog inspektorata nesmetano obavljati poslove iz svoje nadležnosti, poručeno je iz Državnog inspektorata”, objavili su.

Povezane vijesti

Policija za petak najavila posebnu akciju

Policija za petak najavila posebnu akciju

U petak će policijski službenici Policijske uprave varaždinske provest će operativnu akciju „Pojas i mobitel“. Akcija će se provoditi na cijelom području Varaždinske županije, ovisno o mjestima i vremenima događanja…
Krim policajci pronašli 28 kila duhana bez markice u domu 68 – godišnjakinje

Krim policajci pronašli 28 kila duhana bez markice u domu 68 – godišnjakinje

Policijski službenici Službe kriminalističke policije Policijske uprave varaždinske pretražili su dom i druge prostorije kojima se koristi 68-godišnjakinja. Tom je prilikom pronađeno 28 kilograma sitno rezanog duhana bez nadzornih markica…
Dojava o bombi na varaždinskom sudu, policija traga za počiniteljem

Dojava o bombi na varaždinskom sudu, policija traga za počiniteljem

U utorak oko 8,30 sati policijski službenici Policijske uprave varaždinske zaprimili su dojavu o postavljenoj eksplozivnoj napravi u prostorijama Općinskog suda u Varaždinu. Policijski službenici Policijske uprave varaždinske odmah su…