OSOBA GODINE: Zlatko Dalić će u Varaždinu primiti priznanje Udruge hrvatskih branitelja

OSOBA GODINE: Zlatko Dalić će u Varaždinu primiti priznanje Udruge hrvatskih branitelja

U četvrtak, 2. veljače u Palači Varaždinske županije u Varaždinu, u 18 sati, svečano će biti uručeno priznanje „Osoba godine 2022.“, izborniku hrvatske nogometne reprezentacije – Zlatku Daliću.

Priznanje dodjeljuje Udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata 91., u suradnji s drugim Udrugama proizašlim iz Domovinskog rata. Za ovu odluku glasovao je iznimno veliki broj predstavnika braniteljskih udruga, tim prije jer je Dalić zajedno sa hrvatskim reprezentativcima pokazao i dokazao kako se igra i bori za Domovinu i kako se s ponosom diljem svijeta nosi hrvatski dres.

– Hrvatske branitelje i stradalnike podsjetio je i na početke stvaranja hrvatske države, kad smo zajedno bili kao jedan, i kad smo pobijedili i one koji su bili puno jači od nas, kao što je to na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Kataru učinila hrvatska nogometna vrsta, pod njegovim vodstvom – područuju iz Udruge.

Inače, dosad su branitelji „Osobom godine“ proglasili: Đuru Glogoškog, predsjednika Udruge 100 % HRVI I. skupine, generala Mladena Markača, nogometnu legendu Luku Modrića, bivšu predsjednicu RH Kolindu Grabar Kitarović i generala i ministra hrvatskih branitelja i potpredsjednika Hrvatske vlade Tomu Medveda.

Povezane vijesti

Doplovili u Vukovar: Varaždinske branitelje dočekao i župan Stričak

Doplovili u Vukovar: Varaždinske branitelje dočekao i župan Stričak

Nakon prijeđenih gotovo 300 kilometara po Dravi i Dunavu, članovi Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora – Podružnice Varaždinske županije stigli su u Vukovar, gdje su ih u Maloj vijećnici…
Hrvatska pobijedila Panamu 1:0 i osvojila “zlatna” 3 boda

Hrvatska pobijedila Panamu 1:0 i osvojila “zlatna” 3 boda

Hrvatska je u teškoj utakmici jutros po našem vremenu u Torontu savladala Panamu 1:0. Pobjedonosni gol u 54. minuti postigao je Ante Budimir. Našoj nogometnoj vrsti to su spanosna tri…
Varaždinski branitelji otplovili na 300 – ak km dug put u čast poginulim i nestalim suborcima

Varaždinski branitelji otplovili na 300 – ak km dug put u čast poginulim i nestalim suborcima

Tradicionalnim isplovljavanjem na Dravi i ove je godine započelo putovanje ispunjeno emocijama, sjećanjima i poštovanjem prema onima koji su za slobodu Hrvatske položili svoje živote. Članovi Hrvatskog društva logoraša srpskih…